OpenKM sadrži modul za čitanje i identifikaciju barkoda. Modul bar-koda podržava sledeće formate, a zahvaljujući OpenKM-ovoj dodatnoj arhitekturi, moguće ga je lako proširiti na ostale formate.
To je brojčani barkod visoke gustoće. Pored toga, sadrži četiri posebna znaka (A, B, C, D), koji se ne pojavljuju u tumačenju koda. Ovaj bar kod je promenljive dužine i nema kontrolni zbroj.
Bar kod kod 128 je alfanumerički kod koji može kodirati 106 različitih znakova, promenljive dužine i uključuje kontrolni zbroj. Odlično se prihvata u logistici, paketu usluga, označavanju proizvoda, karata i poštanskih aplikacija.
Gotovo svi proizvodi koji se prodaju u SAD-u koriste UPC-A barkod. Sadrži 12 cifara. Prvih šest dodeljuje „Savet za jedinstveni kodeks“. Pet preostalih koristi se za identifikaciju proizvoda. Poslednja cifra je kontrolna suma. UPC-E barkod je skraćena verzija UPC-A, koristi se kada nema dovoljno prostora za standardni UPC-A kod.
Barkod kod 39 bio je prvi alfanumerički kod koji je pušten na tržište, karakterističan je po tome što ima prosečnu gustinu. Ovaj kod je detektor grešaka, zbog čega upotreba kontrolnog zbroja nije obavezna. Mora početi i završiti zvezdicom (*). Koristi se uglavnom za vojne i vladine specifikacije.
Postoje dve verzije EAN (European Article Numbering), EAN 8 i EAN 13, koje omogućavaju kodiranje 8 i 13 cifara. To je brojčani kod i uključuje kontrolni zbroj. EAN 13 barkod se koristi u većini evropskih komercijalnih proizvoda.
RSS 14 barkod (Reduce Space Simbologi) kodira potpunu 14-cifrenu identifikaciju artikala EAN.UCC u simbolu koji se može skenirati na svim stranama pomoću odgovarajuće konfigurisanih laserskih skenera na prodajnom mestu. To je najnoviji tip barkoda za identifikaciju ograničenu od prostora od "EAN International" i "Saveta za jedinstveni kod". RSS barkodovi se obično koriste u prehrambenoj industriji i zdravstvu, gde su predmeti premali da bi omogućili upotrebu drugih simbola barkoda.
Kod 93 je razvijen sa ciljem da dopuni Standardni kod 39. To je alfanumerički kod visoke gustine koji podržava kompletni ASCII skup znakova. Barkod može biti različite dužine i potrebna su dva znaka kontrolne sume. Koristi se u logistici, paketima i poštanskim uslugama.
ITF-14 (Prepleteni dva od pet) je GS1 primena za kodifikaciju komercijalnih članaka. ITF-14 simboli se obično koriste u postupcima pakovanja proizvoda. ITF-14 će uvek kodirati sa 14 cifara.
RSS Ekpanded može da kodira 74 numerička ili 41 abecedna znaka i obično se koristi u maloprodajnim lokacijama. Čitanje je jednosmerno, poput RSS-14.
Data Matrik je dvodimenzionalni sistem kodifikacije koji omogućava generisanje velike količine informacija u veoma ograničenom formatu, sa visokom pouzdanošću čitanja zahvaljujući sistemima suvišnih informacija i ispravljanju grešaka. Upotreba ove vrste kodova preporučuje se za elektronske komponente.
Nazvan po sličnosti uzorka centralnog pronalazača s Aztecovom piramidom, Aztec kod ima potencijal da koristi manje prostora od ostalih matrica barkoda jer ne mora biti okružen praznim prostorom.
PDF417 je multilinearni kod, kontinuiran, promenljive dužine, sa velikim kapacitetom za skladištenje informacija. To je prenosni fajl, kapaciteta do 1800 numeričkih, alfanumeričkih i specijalnih znakova. Ima mehanizme za otkrivanje i ispravljanje grešaka: devet nivoa sigurnosti, što omogućava uspešno čitanje i dekodiranje, čak i kada je oštećenje koda 40%. Koristi se u različitim sektorima kao što su industrija, bankarstvo, paket usluga ili logistika.
QR Code (Code of Fast Response) je modul za smeštanje informacija u matricu podataka ili dvodimenzionalni bar kod. Karakterišu ga tri kvadrata koja se nalaze u uglovima omogućavajući čitaocu da brzo otkrije položaj koda.